Deschidere de scor în minutul 1. ASU Politehnica – Național Sebiș 2-0 (1-0): cap, cap. Andone: ”Venim după o săptămână foarte dificilă în plan fizic”

Ocupanta locului 5 în Liga 2 a câștigat astăzi în Timișoara jocul amical cu o divizionară C arădeană, alb-violeții înscriind încă din primul minut al întâlnirii: ASU Politehnica – CS Naţional Sebiş 2-0 (1-0).

Meciul de verificare cu ”violeții” de pe ”Știința” în calitate de gazde s-a disputat astăzi de la ora 12 în cartierul Plopi, unde îşi desfăşoară partidele din Seria I a ligii a V-a echipa Tricoul 1 Iunie Timişoara, iar debutul jocului a fost cât se poate de promiţător pentru secund divizionari, care au marcat în chiar primul…