Deta – Dumbrăvița 3-3. Florin Albu: ”Bine că n-am pierdut, că s-ar fi vorbit că am făcut blat” Sorin Bălu: ”Adunăm la zestrea pe care o avem”

ACS Dumbrăvița a rămas în fruntea clasamentului Diviziei D Timiș și după etapa cu numărul 23, în care n-a câștigat în premieră în retur, la cel de-al șaselea hop, remizând în schimb la nou-promovata din Deta, prin a înscrie de două ori în prelungiri, după ce gazdele răsturnau scorul în prima repriză la 3-1.

S-a încheiat 3-3 (3-1) matinalul de sâmbătă de la Deta, arbitrat de Alexandru Manea –Horaţiu Lotrean şi Alexandru Gherman, observator de arbitri fiind Zaharie Ciev și delegat de joc Gheorghe Medişanu, după ce în tur dumbrăvițenii se impuneau…